Dr. Cem GENÇOĞLU

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü

Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü

1977 yılında Korgan’da doğdu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. 1999 ve 2012 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda psikolojik danışmanlık ve yöneticilik yaptı. 2012 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesine öğretim üyesi olarak atandı. Dil eğitimi için İngiltere University of Sussex’e gönderildi. Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Rektör Danışmanlığı gibi idari görevlerde bulundu.  YÖK, ÖSYM ve TÜBİTAK’ta çeşitli komisyonlarda görev aldı. 2014-2015 yılları arasında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi. Kurul üyeliği süresince merkezi Zagrep´te bulunan Güney Avrupa Girişimcilik Eğitimi Merkezinde (SEECEL) T.C. Millî Eğitim Bakanlığını, yönetim kurulu üyesi olarak temsil etti.

Akademik çalışmalarının yanı sıra  Bütün Şehir, Kent Kültürü, Mor Taka, Yolcu ve Hece dergilerinde sanat, estetik, kültür, sinema ve eğitim yazıları yazdı. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi ve Samsun Dost Stratejik Düşünce ve Araştırma Merkezinin (Dost-SAM) kurucu başkanlıklarını yaptı. 

Hâlen Avrupa Konseyi Eğitimde Etik Şeffaflık ve Dürüstlük Platformu (ETINED), OECD Erken Çocukluk Eğitimi Network Komitesi (ECEC) ve Avrupa Eğitim Politikası Danışmanlar Ağı (EPAN) üyesidir.

Ulusal ve uluslararası çok sayıda yayını bulunan Gençoğlu, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ders vermeye devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Gençoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.


Online Ziyaretçi :
Bugün Ziyaretçi :
Toplam Ziyaretçi :

(19.04.2018 tarihinden itibaren.)
OMÜ MEZUNLAR KOORDİNATÖRLÜĞÜ
OMÜ Öğrenci Yaşam Merkezi 55139 Atakum/SAMSUN
Tel : +90 (362) 312 19 19 - 1691
mezunlar@omu.edu.tr